Przejdź do treści głównej

Do: Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski

Las Miejski Ireny Jarockiej – upamiętnijmy wybitną polską piosenkarkę

Las Miejski Ireny Jarockiej – upamiętnijmy wybitną polską piosenkarkę

Apelujemy o nadanie lasowi miejskiemu na warszawskiej Białołęce (las pomiędzy ulicami: Strumykowa i Leśnej Polanki) nazwy „Las Miejski Ireny Jarockiej”.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Prosimy o poparcie naszego apelu o nadanie lasowi miejskiemu na warszawskiej Białołęce (pomiędzy ulicami: Strumykowa i Leśnej polanki) nazwy Las Miejski Ireny Jarockiej.
Mieszkamy na osiedlu Winnica, które sąsiaduje z lasem miejskim. W roku 2014 podjęta została inicjatywa nadania lasowi nazwy „Las Miejski Ireny Jarockiej”, aby upamiętnić wybitną piosenkarkę, która przez ostatnie lata swojego życia mieszkała w tej okolicy i spędzała wolny czas m.in. na spacerach w tym lesie.
Inicjatywa nadania nazwy lasowi miejskiemu jest blokowana przez część polityków w naszym mieście. Powody blokowania nie są jasne, ale nas to nie interesuje. Po prostu chcemy upamiętnić Panią Irenę Jarocką.
Prosimy, poprzyjcie nasz apel do Prezydenta miasta. Nasz wspólny głos może być decydujący.
Miasto należy do mieszkańców. Miasto nie jest własnością żadnej grupy polityków.

Białołęka, Warszawa, Polska

Maps © Stamen; Data © OSM and contributors, ODbL


Powody złożenia podpisu

  • Irena Jarocka to Ktoś dla mnie wyjatkowy. Chcę, aby pamięć o Niej trwała długo a nadanie imienia pomoże tę pamięć zachować.
  • Irena Jarocka była niekwestionowaną Gwiazdą Polskiej piosenki!!! Po powrocie do kraju wybrała Białołekę jako swój azyl. Bliskość ukochanego lasu i zieleni były głownym powodem i mieszkała by tam do póżnej starości ,gdyby nie przedwczesna choroba która Ją nam zabrała!!!
  • Irena Jarocka gwiazda muzyki pop, piekne przeboje ; Kawiarenki, Motylem jestem nucila cala Polska. Ostatnie lata po powrocie ze Stanow Zjednoczonych zamieszkala na Białołęce spacerujac i rownoczesnie dbajac o ten lasek, sprzatajac porzucone przez ludzi smieci. Lasek, natura od dziecinstwa bylo bliskie Jej sercu.

Nowe informacje

2020-09-20 22:24:26 +0200

Zebrano 100 podpisów

2020-09-17 22:35:23 +0200

Zebrano 50 podpisów

2020-09-17 16:48:39 +0200

Zebrano 25 podpisów

2020-09-17 13:10:50 +0200

Zebrano 10 podpisów