#NaszaDemokracja: spotkanie z Akcją Demokracją

Wskazówki dla organizatorów wydarzenia

#NaszaDemokracja #ŁańcuchŚwiatła

Światło nie gaśnie - organizujemy się!

Dwa weta Prezydenta to sukces nas wszystkich, którzy protestowaliśmy na ulicach przez ostatnie dwa tygodnie.Teraz czas na kolejny krok.
Zorganizuj w swoim mieście, miasteczku, dzielnicy, spotkanie z chętnymi działać dalej. We czwartek, 3 sierpnia, w godzinach 18-20. Dlaczego właśnie wtedy? Tego dnia Akcja Demokracja będzie udostępniać transmisję spotkania z prawnikiem, który opowie o zagrożeniach związanych z ustawą o sądach powszechnych, którą podpisał Prezydent. Uruchomimy czat na żywo, żebyś Ty i zaproszeni przez Ciebie goście mogli zadawać mu pytania. Zaplanujemy też wspólnie dalsze działania.

Takie spotkanie to świetny sposób na to, by energia nie osłabła. Po intensywnych protestach czas spotkać się w gronie osób, które są chętne dalej działać, dowiadywać się, rozmawiać.

Krok po kroku jak to zrobić?

1. Znajdź miejsce w swojej okolicy, w którym jest internet i możliwość wyświetlenia obrazu z rzutnika. Oceń samodzielnie, ile osób możesz się spodziewać. Może być to biblioteka, kawiarnia, klub, sala konferencyjna, szkoła.

2. Masz już miejsce? Stwórz wydarzenie na Facebooku. Daj mu tytuł: NaszaDemokracja: spotkanie z Akcją Demokracją w ... i dodaj nazwę miejscowości. Dzięki temu zespół Akcji Demokracji będzie w stanie łatwo wyszukać Twoje wydarzenie i zaprosić na nie więcej aktywistek i aktywistów. Możesz wykorzystać nasz obrazek do pobrania. Przykładowy opis takiego wydarzenia zobaczysz po kliknięciu przycisku DALEJ na dole tej strony. Wystarczy go przekopiować do Facebookowego wydarzenia.

3. Promuj wydarzenie na różne sposoby: zapraszaj znajomych, porozmawiaj z lokalnymi mediami.

4. Dołącz do grupy dla organizatorek i organizatorów na Facebooku, tam będziemy podawać dalsze instrukcje. Możesz też zawsze skontaktować się z zespołem Akcji Demokracji, wysyłając e-mail na adres: kontakt@akcjademokracja.pl lub dzwoniąc (22) 2528144 w godz. 9-17.

5. We czwartek o godz. 17:30 bądź na miejscu. Zespół Akcji będzie Cię wspierał w rozwiązywaniu ewentualnych problemów technicznych.

Jak będzie wyglądało spotkanie?
- Powitanie.
- Projekcja filmików z Łańcuchów Światła w całej Polsce.
- Przedstawienie Zespołu Akcji Demokracji i samej organizacji.
- Rozmowa z prawnikiem na temat nowej ustawy o sądach powszechnych.
- Przedstawienie organizatorów kilku protestów.
- Wspólna rozmowa o tym, co planujemy dalej.
- Czas na dyskusję w waszym gronie o organizacji dalszych działań.