Przejdź do treści głównej

Do: Parlement

Zatrzymajmy pandemię! Tak dla obowiązku szczepień na COVID-19.

Zatrzymajmy pandemię! Tak dla obowiązku szczepień na COVID-19.

Zatrzymajmy pandemię! TAK dla obowiązku szczepień!

Apel do Parlamentu:

Tylko szczepienia mogą powstrzymać pandemię. Niestety, daleko nam do odporności populacyjnej - ponad połowa Polek i Polaków nie przyjęła nawet pierwszej dawki szczepionki. Akcja szczepień zatrzymała się, punkty szczepień świecą pustkami, a sondaże wskazują na niechęć do zaszczepienia się.

Tymczasem, wariant Delta zaczyna zbierać żniwo w Polsce, grożą nam także kolejne restrykcje i lockdown. Powstrzymajmy to!

Szczepienia to jedno z najważniejszych osiągnięć ludzkości. To dzięki nim mogliśmy zapomnieć o takich chorobach jak polio, krztusiec czy odra. Teraz mamy szansę powstrzymać kolejną epidemię - koronawirusa COVID-19.

Do tej pory zmarło z jego powodu prawie 4 miliony ludzi. Kolejne miliony straciły życie z powodu zapaści opieki zdrowotnej. Czas to zakończyć! Dobrowolne szczepienia niestety nie zdały egzaminu, zachęty w postaci loterii nie pomogły, czas na obowiązek szczepień!

Od lat obowiązek szczepień ratuje nas przed wieloma chorobami. Gdyby nie on, co roku nasze dzieci umierałyby np. z powodu odry. Warto wykorzystać te doświadczenia i wprowadzić obowiązek szczepień przeciw Covid. To uratuje nas od tysięcy zgonów, zapaści gospodarki i kolejnych obostrzeń. Jesteśmy to także winni pracowniczkom i pracownikom opieki zdrowotnej, którzy są najbardziej na pierwszej linii frontu.

Apelujemy do parlamentarzystów i parlamentarzystek, aby dla dobra Polek i Polaków - podjęli odpowiedzialną decyzję. To nie kampania wyborcza, aby podejmować tylko takie, które spodobają się każdemu. Liczymy na odpowiedzialność i powstrzymanie kolejnych zgonów. Chcemy porozumienia ponad podziałami i ustawy, która wprowadzi obowiązek szczepień przeciw covid.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Dla mnóstwo osób bardzo ważne jest powstrzymanie epidemii

Nowe informacje

2021-12-06 14:07:23 +0100

Zebrano 10 podpisów